Miejsca z Duszą

Narusa - Osada pod Kapeluszem
Łęcze - Wioska Wiatru i Podcieni
Wielkie Wierzno - Wioska Rodzinna
Aniołowo - Wioska Aniołów
Jędrychowo - Wioska Jak u Babci

publikacje

Miejsca z Duszą
czwartek, 28.07.2011 11:18
"W niezwykłej krainie Miejsc z Duszą, niczym z magicznego snu, budzą się do życia wielobarwne motyle ludzkich doświadczeń i emocji" – tymi słowami rozpoczyna się podróż po dziesięciu niezwykłych miejscowościach tematycznych województwa warmińsko-mazurskiego. Bogato ilustrowany przewodnik to dopiero przedsmak tego, co poczuć można korzystając z oferty tych małych miejscowości, położonych w malowniczych krajobrazach Zalewu Wiślanego, Wysoczyzny Elbląskiej oraz okolicach Kanału Elbląskiego.  
Miejscowość Tematyczna
środa, 27.07.2011 11:27
Od kilkunastu lat bardzo prężnie rozwija się w Polsce nurt Odnowy Wsi, który przybiera różnorodne formy i wprowadza nowe dobre praktyki. Jedną z nich jest coraz popularniejsza idea wioski tematycznej, będącej pomysłem na tworzenie miejsc pracy z wykorzystaniem potencjału, umiejętności i pomysłów ludzi oraz infrastruktury czy przestrzeni w danej miejscowości. To sposób na lokalną aktywność i pracę, droga do ożywienia gospodarki wiejskiej. Jak ją przejść? O tym w publikacji.
Wioski tematyczne w "Pozarządowcu"
wtorek, 25.01.2011 08:33
Wieś tematyczna. Pobudza aktywność i daje nadzieje na poprawę losu, choć na pierwszy rzut oka wydaje sie narażać na śmieszność, zmie- nia  istniejące układy  i zależności, bo zakłada  interwencje w system społeczny, co może budzić leki i obawy. Ale to temat wart ryzyka, bo Wieś Tematyczna to dobra metoda na ożywienie życia miejscowości, jej gospodarki i poprawę jakości życia jej mieszkańców. O tym właśnie piszemy w „Pozarządowcu”. Miłej lektury!
5 Pomysłów na Lokalną Aktywność
czwartek, 06.01.2011 10:43
Niniejsza publikacja to kilka sprawdzonych recept na rozwój wsi. Można je dowolnie wybierać i aplikować konkretnej społeczności wiejskiej zgodnie z jej możliwościami i ambicjami. Teksty są różnego kalibru – o charakterze naukowym, reportażowym, ale też o charakterze praktycznym, niemalże instruktażowym. Zapraszamy do korzystania z nich w trudnej, ale jakże szlachetnej pracy na rzecz wspólnego dobra naszych małych ojczyzn. Publikacja powstała w ramach projektu „5 POMYSŁÓW NA LOKALNĄ AKTYWNOŚĆ” realizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Wirtualna podróż

Kalendarz

Galeria

  • Przędzenie konopi w Pracowni Rzemiosł Dawnych

Polecamy