Miejsca z Duszą

Frombork - Gród Kopernika
Aniołowo - Wioska Aniołów
Suchacz - Wioska Kaperska
Cesarskie Kadyny
Kamionek Wielki - Wioska Ryb i Szuwarów

filmoteka

Miejsca z Duszą zapraszają
czwartek, 28.07.2011 10:58
Po obejrzeniu spotu Partnerstwa Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur "Miejsca z Duszą" nie pozostaje nic innego, jak samemu zasmakować, poczuć i przetestować ofertę wszystkich 10 niesamowitych miejsc. Materiał powstał w ramach projektu „Produkt Turystyczny Sieci Miejscowości Tematycznych” realizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Stowarzyszeniem „Pogrodzie dla Przyszłości”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Jak utworzyć wioskę tematyczną? Film instruktażowy
wtorek, 01.02.2011 09:32
Nurt tworzenia miejscowości tematycznych dotarł i do województwa warmińsko-mazurskiego. Mamy tu pierwsze przykłady, jak chociażby Pogrodzie – Wioska Dzieci, Jędrychowo – Jak u babci, Aniołowo – Wioska Aniołów, Suchacz – Wioska Kaperska. Dziesięć miejscowości weszło w skład partnerstwa „Miejsca z duszą”. W jaki sposób ze zwykłej miejscowości zrobić aktywną, z pomysłem na siebie? Film powstał w ramach projektu „Wioski z k(l)asą. Sieć wsi tematycznych Wysoczyzny Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Pogordzie - Wioska Dzieci
czwartek, 20.01.2011 10:11
Materiał zrealizowany z Festynu Rodzinnego „Od grzechu do grzechotki”, zorganizowanego w wiosce tematycznej – Pogrodzie.
Suchacz - Wisoka Kaperska
środa, 19.01.2011 10:07
Reportaż z Festynu zorganizowanego w Suchaczu – jednej z trzech wiosek tematycznych gminy Elbląg, uczestniczących w projekcie „Na królewskim szlaku – w stronę wsi tematycznych”.
Seminarium o warmińsko-mazurskich wioskach
sobota, 15.01.2011 10:02
Podczas dwudniowego seminarium we Fromborku i Kadynach, ponad 60 osób debatowało nad tematem „Obszary wiejskie w województwie warmińsko-mazurskim – w jakim kierunku?”. Odpowiedzi na postawione pytanie przyniosły prezentacje miejscowości Wysoczyzny Elbląskiej i okolic, a także dyskusje z ekspertami w tematyce rozwoju wsi.
Cesarskie Kadyny
piątek, 14.01.2011 11:09
Co mają wspólnego Kadyny z cesarstwem? Zachęcamy do przypatrzenia się z bliska jednej z wiosek tematycznych, położonych nad Zalewem Wiślanym.
Sieć Niezwykłych Miejsc - O Partnerstwie
poniedziałek, 10.01.2011 10:01
Dziesięć miejscowości z okolic Elbląga postawiło na niezwykłość darów natury, swoich mieszkańców, tradycji i pomysłów na to, by zaistnieć na turystycznej mapie północnej Polski. Wspólnie utworzyły Sieć Niezwykłych Miejsc...
Turystyka emocji
środa, 05.01.2011 09:59
Z niektórych wakacji, urlopów czy wypoczynków wspomnień mamy niewiele – a to recepcjonistka mówiła w obcym języku, a to pogoda nie dopisywała, a to dzieci zgubiły swoją ulubioną zabawkę. A gdyby tak wolne dni spędzić w miejscu, które pamiętać będziemy na długo? A gdyby te wspomnienia były miłe?
Wioski Tematyczne - wywiad z dr Wacławem Idziakiem
poniedziałek, 03.01.2011 12:04
Rozmowa z dr Wacławem Idziakiem z Fundacji Wspomagania Wsi o zmianie wizerunku polskich wsi, czyli wejściu w specjalizacje i inwestycje na rzecz niematerialnych walorów obszarów wiejskich.  
Aniołowo. Anielskie smaki - diabelskie atrakcje
środa, 29.12.2010 14:57
Materiał poświęcony wsi Aniołowo, należącej do powiatu elbląskiego. W filmie pokazane zostało życie codzienne mieszkańców – trudy pracy, niespotykane umiejętności i małe radości. Dumę z przynależności do wsi najlepiej prezentuje corocznie organizowany Zlot Miłośników Aniołów

Wirtualna podróż

Kalendarz

Galeria

  • Przędzenie konopi w Pracowni Rzemiosł Dawnych

Polecamy