Miejsca z Duszą

Wielkie Wierzno - Wioska Rodzinna
Aniołowo - Wioska Aniołów
Frombork - Gród Kopernika
Cesarskie Kadyny
Jędrychowo - Wioska Jak u Babci

media_o_nas_

Onet zaprasza do Miejsc z Duszą
czwartek, 14.04.2016 09:34
Nasze piękne miejsca z duszą ponownie docenione w mediach http://wiadomosci.onet.pl/kraj/miejsca-z-dusza-niezwykle-partnerstwo-mieszkancow-i-organizacji-pozarzadowych-warmii/kl5eqm   Te piękne miejsca to: Wielkie Wierzno – Wioska Rodzinna, Cesarskie Kadyny, Suchacz – Wioska Kaperska, Pogrodzie – Wioska Dzieci, Łęcze – Wioska Wiatru i Podcieni, Kamionek Wielki – Wioska Ryb i Szuwarów, Frombork – Gród Kopernika, Aniołowo – Wioska Aniołów. Partnerstwo to sposób na ożywienie i rozwój społeczności lokalnych skupionych nieopodal Elbląga. To wspólna inwestycja w kapitał ludzki i zasoby naturalne wzbogacona w partnerskie relacje dające wymierny efekt w postaci stałego zrównoważonego rozwoju.  
Uczmy się od starszych
środa, 26.10.2011 08:13
W dniach 23,24 09 2010r. Byliśmy na zorganizowanej przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych wizycie studyjnej „Miejsca z duszą” .ESWIP działa już 15 lat, zatrudnia  wielu doświadczonych ekspertów. Misją Stowarzyszenia jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego  poprzez działania na rzecz organizacji pozarządowych oraz wspieranie inicjatyw obywatelskich. „ Miejsca z duszą” to idea tworzenia wsi tematycznych promowana przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych od 2007 roku. Polega ona na wyborze przez mieszkańców tematu przewodniego, wokół którego kształtuje się przyszły zysk dla społeczności, a przede wszystkim na integracji społecznej i zaangażowaniu we wspólnym budowaniu nowego obrazu wioski. Miejscowości tematyczne to sposób na aktywizację społeczną i ekonomiczną mieszkańców obszarów wiejskich i małych miast w oparciu o wybrany „temat przewodni”; to także sposób na zarabianie, prowadzący do podniesienia jakości życia mieszkańców miejscowości.
Festiwal 25 czerwca 2011
piątek, 30.09.2011 11:22
Czerwcowy długi weekend może być okazją do poznania niezwykłych smaków, wyrobów i umiejętności, jakie gromadzą mieszkańcy małych miejscowości na Warmii i Mazurach. Poznać je będzie można podczas Festiwalu Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur organizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w sobotę, 25 czerwca we Fromborku.
Miejsca z Duszą zaprezentują się we Fromborku
sobota, 25.06.2011 11:08
We Fromborku odbędzie się Festiwal Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur. Zaprezentowane będą tzw. "miejsca z duszą". Są to niezwykłe miejscowości, położone w malowniczych krajobrazach Zalewu Wiślanego, Wysoczyzny Elbląskiej oraz okolic Kanału Elbląskiego.
„Miejsca z duszą…” – turystyka szansą dla lokalnej społeczności
poniedziałek, 13.06.2011 13:24
Dzięki powstaniu projektu „Miejsca z duszą” w sercach mieszkańców uczestniczących w programie wsi błysnęła iskierka nadziei na lepsze jutro. „Produkt Turystyczny Sieci Miejscowości Tematycznych” realizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Stowarzyszeniem „Pogrodzie dla Przyszłości” jest szansą na zmianę. Ważnym elementem wdrażania projektu jest zaangażowanie w jego realizację mieszkańców objętych programem miejscowości. O zbawiennych wpływach nowej inicjatywy mogłem się przekonać podczas zrealizowanej przez inicjatorów tego przedsięwzięcia wizyty studyjnej. Poza pięknem objętego programem regionu, największe wrażenie zrobiła na mnie aktywność mieszkańców, którzy z entuzjazmem wspierają działania organizatorów.   Źródło: PŻ  

Wirtualna podróż

Kalendarz

Galeria

  • Przędzenie konopi w Pracowni Rzemiosł Dawnych

Polecamy