Miejsca z Duszą

Frombork - Gród Kopernika
Wielkie Wierzno - Wioska Rodzinna
Łęcze - Wioska Wiatru i Podcieni
Aniołowo - Wioska Aniołów
Cesarskie Kadyny

O Partnerstwie

Wyprawa do Partnerstwa "Miejsca z Duszą. Miejscowości tematyczne Warmii i Mazur" to podróż do krainy, w której, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, możesz się nagle znaleźć w bańce mydlanej czy skosztować wyśmienitych potraw.
Wyjątkowość każdej miejscowości, to ciężka praca mieszkańców, którzy postarali się, by turysta doznał tu najlepszych emocji. Najlepiej jednak, kiedy sam wyruszysz w tę niezwykłą podróż. Poznasz, posmakujesz, zachwycisz się i wrócisz z niezapomnianymi wrażeniami.


„Miejsca z Duszą” to miejscowości tematyczne Warmii i Mazur, położone w malowniczych krajobrazach Zalewu Wiślanego, Wysoczyzny Elbląskiej oraz okolicach Kanału Elblaskiego. Jako partnerstwo, wspólnie utworzyły ofertę, która daje możliwość poznania uroków wsi oraz obcowania z tradycją, kulturą i naturą. Każdy turysta – bez względu na wiek i zainteresowania – znajdzie tu coś dla siebie. Smakosze niecodziennych potraw mogą uswiadczyć anielskich ruchańców, pieczonych „bocianów na słodko”, podhujaszczych pierogów czy jaszczurów na kiju. Znajdzie się coś i dla podróżników – wcielić się oni mogą w poszukiwaczy kaperskiego skarbu lub przenieść do czasów z babcinych lat. W ofercie miejscowości jest również coś specjalnego – warsztaty dla małych i dużych. A tym, którym ruch przynosi frajdę, „Miejsca z Duszą” proponują rajdy rowerowe z trasami pełnymi przyrodniczych niespodzianek oraz stateczki gotowe do dryfowania po falach nadzalewowej wody.

Te i wiele innych atrakcji oferuje dziesięć niezwykłych miejsc:

Pogrodzie – "Wioska Dzieci", Cesarskie Kadyny, Suchacz – "Wioska Kaperska", Aniołowo – "Wioska Aniołów", Jędrychowo – Wioska "Jak u Babci", Wielkie Wierzno i Nowe Sadłuki – "Wioska Rodzinna", Narusa – "Osada pod Kapeluszem", Łęcze – "Wioska Wiatru i Podcieni", Kamionek Wielki – "Wioska Ryb i Szuwarów" oraz, jedyne w tym gronie miasteczko, Frombork – "Gród Kopernika".
Wirtualna podróż

Kalendarz

Galeria

  • Przędzenie konopi w Pracowni Rzemiosł Dawnych

Polecamy